Dr Martens składa hołd Williamowi Blake’owi

Styl

Dr Martens składa hołd Williamowi Blake’owi

Zobacz flagowy model 1460 ozdobiony jednym z obrazów angielskiego mistyka
02.10.2017

Po współpracy z Supreme Dr. Martens sięga po inspiracje z jednej strony zupełnie odmienne, z drugiej – takie, w których można dostrzec ślad konsekwencji. W końcu William Blake, którego obraz „Szatan poraża Hioba wrzodami” zdobi nową wersję klasycznego modelu 1460 to nie tylko jeden z ulubionych poetów Czesława Miłosza i innych klasyków, ale tez nieformalny patron wszelkiej maści rewolucyjnych kontrkultur, a cały nowy katalog Dr. Martensa to właśnie próba nawiązania do nonkonformistycznej historii marki. 

To zresztą nie pierwszy ukłon producenta w kierunku twórczości „szalonego Blake’a” – już wcześniej duża popularnością cieszyły się półbuty wykorzystujące fragment innego obrazu artysty, „Dom śmierci”, dzieło odrzuconego przez współczesnych Blake’a wykorzystano też na long sleeve’ach Dr. Martens. Inni malarze, po których dotychczas sięgała marka, to William Hogarth, Hieronim Bosch, Giovanni Di Paolo i Biagio d'Antonio. Buty pozostawiamy waszej ocenie, ale doborowi "influencerów" nie mamy nic do zarzucenia. 

Model 1460 powstał 1 kwietnia 1960 roku (stąd też jego nazwa) i stał się najbardziej rozpoznawalnym produktem marki, a zarazem znakiem rozpoznawczym dla subkultur modsów, punków czy hippisów. Jego "blake'owska" wersja to zwiastun kolekcji jesień/zima 2017. Za buty zapłacimy 789 zł. 

drmartens

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo