Prawidłowa widoczność mankietu koszuli
Fot. Istock

Styl

Prawidłowa widoczność mankietu koszuli

Tutaj o wszystkim dosłownie decydują centymetry.
16.06.2017

Zakładając garnitur po raz pierwszy w życiu, mieliśmy pełne prawo sądzić, że z rękawami naszej marynarki jest coś nie tak. „Czy nie są one aby za krótkie?” - pytaliśmy się w myślach, widząc wystające mankiety. Na pierwszy rzut oka, nieco intuicyjnie, mogliśmy przypuszczać, że coś tu do siebie nie pasuje. Ale marynarka, zwłaszcza ta od garnituru, to nie byle kurtka, zwykle zasłaniająca wszystko, co pod nią założymy. W jej przypadku było, jest i będzie inaczej. Nie może być ani za krótko, ani za długo. 

 

Jak bardzo mankiety koszuli powinny wystawać spod mankietów marynarki?

 

Kupując gotową marynarkę, warto przymierzyć ją na noszoną już, i w konsekwencji pasującą na nas, koszulę. Gdy nasze ramię jest w stanie spoczynku, mankiet koszuli powinien wystawać spod mankietu marynarki na 1-2 cm. To długość powszechnie uchodząca za właściwą. Zbyt długie i zbyt krótkie rękawy zniweczą wszystko. Prawidłowo wystające mankiety idealnie współgrają z frontem koszuli, stanowiąc jeden z elementów dobrze leżącego garnituru

 

Elements of Style: How Much Shirt Cuff Should Show

The simple fix to making every suit look better than great. http://esqr.co/rCp0Vov

Opublikowany przez Esquire na 15 czerwca 2017

 

Oczywiście niektórzy preferują bardziej zarysowane mankiety. Granica jest płynna. W końcu nasze rękawy niemal cały czas są w ruchu, co automatycznie wpływa na przesuwanie się obu mankietów, zarówno marynarki, jak i koszuli. Warto jednak zachować ostrożność. Przyjęte normy nie wzięły się znikąd.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo