W najstarszej restauracji na świecie
Fot. Instagram

Bar wzięty

W najstarszej restauracji na świecie

Tu czas się zatrzymał. Przynajmniej pod względem dobrego smaku.
07.06.2017

Madryt ma wiele do zaoferowania. Sposobów wydania pieniędzy i przyjemnego spędzenia czasu w tym mieście jest tak wiele, że nie sposób wymienić wszystkich. Dlatego tym razem wybraliśmy jeden, ale za to ten najsmaczniejszy. Jeśli zdarzy Wam się być stolicy Hiszpanii, koniecznie zajrzyjcie pod adres Calle de Cuchilleros 17. Zobaczycie Sobrino de Botín - najstarszą restaurację na świecie wpisaną do Księgi Rekordów Guinnessa.

 

Zobacz także: 4 sztuczki w restauracji. Niższy rachunek i lepszy stolik

 

Tu bywali najwięksi. Francisco de Goya dorabiał na sali jako kelner, zaś Ernest Hemingway pisywał przy posiłkach „Śmierć po południu”. Co ciekawe, to właśnie w Sobrino de Botín Amerykanin umieścił jedną ze scen powieści „Słońce też wschodzi”. Trudno zatem o lepszą historyczną rekomendację. No dobrze, ale co z kuchnią? W końcu nikt nie naje się opowiadaniami o barwnej przeszłości. W takim miejscu nie chce się tylko zjeść i wypić. Chce się zjeść i wypić dobrze.

  

 

Od niemal 300 lat sztandarowym daniem Sobrino de Botín jest pieczone prosię (asado). Serwował je założyciel restauracji Francuz Jean Botín, podaje je również obecna obsługa już w XXI w. Lokal słynie także z pieczonej jagnięciny. Oba dania przygotowuje się w piecu, który po raz pierwszy rozpalono jeszcze przed oficjalnym otwarciem lokalu w 1725 r. Bywalcy polecają również słynną hiszpańską zupę gazpacho.

  

Ceny w Sobrino de Botin 

 

Za najtańsza przystawkę (krokiet) zapłacimy 9,90, a za najdroższą (szybka iberyjska) 24 euro. Z kolei ceny zup zaczynają się o 6,90, a kończą na 17,50 euro. Najwięcej zapłacimy za rybną. Dania główne to oczywiście poważniejszy wydatek. Wybór jest jednak duży. Zazwyczaj cena waha się od 20 do 27 euro. Wyjątek stanowi węgorz - 103 euro. Wina to osobna historia. Rozmowę na temat butelki musimy zacząć od kilkudziesięciu euro. Słowem, na bogato, ale smacznie.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo