Bogacze latają bez biletu

Kamil Mrozkowiak

Bogacze latają bez biletu Fot. Embracer
Reklama

Tu nie ma miejsca na klasę ekonomiczną.

Reklama

Niemożliwe nie istnieje. Wszystko jest kwestią ceny. Jeśli znajdzie się nabywca, zawsze jakiś producent podejmie wyzwanie. Jakie? Chociażby odpowiedniego przygotowania prywatnego samolotu odrzutowego. Brazylijski Embraer od dawna spełnia zachcianki najbogatszych, dość skutecznie poruszając się w wąskich ramach grupy mogącej pozwolić sobie na latające pałace. Tym razem przyszła kolej na model Embraer 1000E Hollywood Airship - maszynę inspirowaną amerykańską branżą filmową lat 30. 

 

Zobacz także: Stewardessa radzi - nigdy nie pij tego w samolocie 

 

W tym samolocie przeszłość miała spotkać się z najnowszą technologią. I sądząc po zdjęciach producenta, to się udało. Pasażer ma do dyspozycji pięć luksusowych kabin, będących w praktyce domem po za domem. Może spać, może pracować, może też zażywać z relaksu na wysokości ok. 10 tys. metrów. Od niego będzie zależało, jak urządzi maszynę. Producent jest elastyczny. 

 

Embraer 1000E Hollywood Airship lata z maksymalną prędkością 854 km/h przy zasięgu ok. 8 tys. km. W zależności od woli kupującego będzie mógł zabrać od 13 do 19 pasażerów. Cena to ok. 80 mln dolarów.

Reklama

Zobacz galerię - 11 zdjęć

Reklama

Polecane wideo

Podobne tematy

Reklama