Poważna aktualizacja. Zaoszczędzisz dużo miejsca w iPhonie

Kamil Mrozkowiak

Poważna aktualizacja. Zaoszczędzisz dużo miejsca w iPhonie Fot. Istock
Tagi: apple, iphone
Reklama

Wiele osób w końcu przestanie narzekać.

Reklama

Zaprezentowany na niedawnej światowej konferencji programistów Apple nowy system operacyjny iOS 11 przyniesie wiele nowości. Jednak z punktu widzenia użytkownika najważniejsze będą te umożliwiające zaoszczędzenie pokaźnych pokładów pamięci urządzenia. Wszystko dzięki przeniesieniu danych do chmury. 

 

Jak zwiększyć pamieć iPhone'a?

 

Do iCloud trafią ważące niekiedy nawet kilka gigabajtów wiadomości z komunikatora iMessage. Na telefonie będą przetrzymywane tyko te najnowsze. Starsze system przeniesie do wirtualnego archiwum. Dlatego eksperci zachęcają, by posiadacze urządzeń skorzystali w dwuetapowej weryfikacji w iCloud. Dzięki temu znacznie zmniejszą ryzyko niepowołanego wglądu do przeprowadzonych rozmów.

 

Zdjęcia i wideo będą ważyły mniej

 

Na urządzeniach z systemem iOS 11 zmieni się sposób kodowania multimediów. Apple przejdzie ze standardu JPG na HEIF, dzięki czemu fotografie mają zajmowały do 50 proc. mniej miejsca. Z kolei wideo będzie kodowane już nie w standardzie h.264,  a wydajniejszym h.265 (HEVC), co również ma być mocno odczuwalne dla pamięci urządzenia.

 

Kiedy premiera iOS 11?

 

Apple jest przywiązane do tradycji, zatem nowego systemu operacyjnego najpewniej doczekamy się we wrześniu. Tak w każdym razie jest z iOS od 2012 r., gdy na rynek trafiła jego wersja oznaczona numerem 6.

Reklama

Zobacz galerię - 10 zdjęć

Reklama

Polecane wideo

Podobne tematy

Reklama