Nieustający horror. Kolejna ekranizacja powieści Stephena Kinga?

Kamil Mrozkowiak

Nieustający horror. Kolejna ekranizacja powieści Stephena Kinga? Kadr z remake'u filmu „To” fot. Youtube
Reklama

Ta zapowiedziana jeszcze nie trafiła do kin, a już jest mowa o następnej.

Jeśli komuś wciąż mało, mimo zbliżającej się premiery (8 września) pierwszej części na nowo nakręconego „To”, ma szansę liczyć na więcej filmowych powrotów do książek Stephena Kinga.

 

Reklama

Zobacz także: Przerażający. Pierwszy pełny zwiastun remake'u „To”

 

Andy Muschietti, reżyser nowego spojrzenia na grasującego w kanałach i przebranego za klauna potwora, otwarcie mówi o planach ekranizacji „Smętarza dla zwierzaków”. To również byłby remake. Książkę Stephena Kinga przeniesiono na ekran w 1989 r. choć z dość przeciętnym skutkiem.

 

- Jesteśmy wielkimi fanami „Smętarza dla zwierzaków” - powiedział Muschieti w rozmowie z Toronto Sun, mając na myśli siebie i siostrę Barbarę, z którą współpracuje od lat. I zaraz dodał - Jeśli będziemy mogli położyć na tym swoje ręce i nakręcić ten film, pewnego dnia być może to zrobimy

 

  

Stephen King napisał „Smętarz dla zwierzaków” w 1983 r. To historia teoretycznie spokojnej okolicy, do której wraz z rodziną przeprowadza się akademicki lekarz. Teoretycznie, bo na pobliskich gruntach dzieje się bardzo źle. Zdecydowanie więcej niż powinno.

 

Mimo że do  premiery odświeżonego „To” zostało jeszcze nieco czasu, Andy Muschietti zdaje się zbierać same pochlebstwa. Jeśli w sumie dwa przygotowane przez niego filmy poświęcone potworowi z kanałów okażą się sukcesem, niewykluczone, że zabierze się również za uwspółcześnienie „Smętarza dla zwierzaków”.

 

Reklama

Zobacz galerię - 15 zdjęć

Reklama

Polecane wideo

Podobne tematy

Reklama